Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego

W dniach 22-24.03.2024 r. zapraszamy do Wrocławia — a konkretniej do Tarczyński Arena Wrocław, gdzie odbędzie się 15 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych, czyli największego wydarzenia turystycznego na Dolnym Śląsku!

Wydarzenie jest cykliczne, dotychczas odbyło się 14 udanych edycji, średnio ponad 200 wystawców i 10 tysięcy odwiedzających na każdym evencie!

UWAGA! W piątek darmowy wstęp na wydarzenie mają osoby z niepełnosprawnościami i ich osoby asystenckie! 

Kolorowa grafika. Na środku duży napis: Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego 15 edycja! 22-24 marca 2024, Tarczyński Arena Wrocław.

Przez całe Targi będziecie mieli okazję spotkać nas na stoisku informacyjnym, gdzie z radością opowiemy Wam o nadchodzącym sezonie górskich wycieczek i możliwościach przyłączenia się do naszych działań. Oprócz tego będziemy rozmawiać o turystyce wytchnieniowej podczas piątkowego panelu, który rozpocznie się o godzinie 13:40 w sali konferencyjnej na 3 piętrze Tarczyński Arena.

Panel pod nazwą „Turystyka wytchnieniowa – nowe horyzonty współpracy” poprowadzi Arkadiusz Lipin z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie, a udział w nim wezmą:

  • Rafał Wróblewski z Krasicki Hotel w Świeradowie-Zdroju;
  • Tomek Garpiel z Fundacji Polska Górom;
  • Maria Zięba Fundacja Ładne Historie.

Rozmowa dotyczyć będzie usług wytchnieniowych jako szansy dla sektora turystyki. Rozwój turystyki społecznej i tworzenie usług z myślą o grupach o szczególnych potrzebach – osobach starszych czy osobach z niepełnosprawnościami, stwarza nowe możliwości na przykład w kontekście wykorzystania bazy turystycznej po sezonie turystycznym. To również szansa dla biur turystycznych czy organizatorów wydarzeń turystycznych na otworzenie się na nowe grupy klientów i rozwijanie wyspecjalizowanych usług. Podczas panelu organizatorzy turystyki spotkają się z osobami realizującymi usługi wytchnieniowe, aby wspólnie zastanowić się, jakie warunki należy stworzyć, aby tego rodzaju oferta mogła powstawać i funkcjonować.

Waszej uwadze polecamy również panel odbywający się o godzinie 15:00, dotyczący podstaw dostępności w turystyce, przygotowany przez Fundację Katarynka.

Natomiast w sobotę na scenie głównej o 14:30 będziecie mogli posłuchać Daniela Gerusa Bliżejgór, który opowie o tym, jak górskie podróże mogą zmieniać życie.

Więcej informacji o Targach i ich programie znajdziecie na stronie: MTT Wrocław – Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego. Bilety do nabycia będą w dni targowe w kasach przed wejściem.